KUULAMISÜLESANNE. VARA VOODI, MASENDUSEST PRIIKS

Lünkharjutus

Kirjuta kuulamise käigus lünka õige sõna. Seejärel kuula vajadusel veel korra ja paranda vead ning kliki nupule "Kontrolli".
Teismelised peaksid õhtul enne magama minema, siis ei teki neil nii kergesti depressiooni. Värskest uuringust ilmneb, et neil teismelistel, kes on tihti üle üleval, on depressiooni tõenäosus 24% kõrgem kui neil, kes voodisse juba kell kümme või veelgi varem.
Väga tähtis on ka uneaja . Ameerika teadlased kirjutavad ajakirjas Sleep, et neil noortel, kes enamasti magavad öösiti ainult tundi või vähem, on depressiooni tõenäosus 71% kõrgem kui neil, kes magavad kaheksa tundi või rohkem.
Aga nagu arvata võib, on une ja pikkus ka omavahel seoses. Selgus, et enne kümmet voodisse minejad põõnavad keskmiselt tundi ja kümme minutit, samas kui keskööni ja kauem üleval olijatel jääb uneaeg 40 minuti võrra lühemaks.
Columbia Ülikooli James Ganquishi jutimisel tehtud uurimuses küsitleti enam kui 15 000 12-17-aastast Ameerika . Ganquishi sõnul näitab tulemus, et hea uni aitab depressiooni nii ära hoida kui ka .